Gabinet czynny z początkiem roku 2022, Zapraszamy

Terapia Bowena®

Praca z ciałem Techniką Bowena to forma neuro-mięśniowego przeprogramowania, wykorzystującego pamięć komórkową. Działa nie tylko poprzez układ nerwowy zarówno na poziomie strukturalnym jak i funkcjonalnym, przez system mięśniowy i powięziowy, ale także przez układ limfatyczny i krążenia. Jest to technika znana ze swej efektywności w dolegliwościach wewnętrznych, w procesie rehabilitacji, jak i w profilaktyce zdrowotnej.

Technikę Bowena najprościej można określić jako system informacji wysyłanych do organizmu pacjenta ze ściśle określonych punktów ciała, przenoszonych w postaci wibracji poprzez układ nerwowy do mózgu. Ten z kolei odbiera je jako bodźce do zapoczątkowania ogólnoustrojowych procesów naprawczych, przywracających organizm do równowagi, czyli najlepszego, pierwotnego, wzorcowego stanu zdrowia.

Leczenie zachodzi tu na wiele sposobów. Rozpoczyna się od zrelaksowania organizmu i przejęcia dominacji przez układ nerwowy przywspółczulny. Oczyszczenie organizmu przez pobudzenie nerek oraz układu limfatycznego. W dalszej konsekwencji następują procesy regeneracyjne i wzmacniające narządów i poszczególnych układów, co wiąże się z przywróceniem im pewnego wzorca funkcjonalności. Ma też miejsce pobudzenie mechanizmów obronnych organizmu, zarówno w sferze fizjologicznej, gdzie poprawia się odporność (wirusy, bakterie, alergeny), jak również psychicznej i emocjonalnej, gdzie pacjent uodparnia się na czynniki stresogenne.

Szczególną cechą tej metody jest minimalizm, zarówno w kwestii ilości wykonywanych ruchów w czasie sesji, jak i ilości sesji potrzebnych do wyleczenia pacjenta. W technice Bowena terapeuta, nie dość, że wykonuje niewiele ruchów, to jeszcze kilkakrotnie zostawia pacjenta samego na na kilka minut, w zależności od wykonywanej procedury i pracy organizmu poddawanego terapii.

TERAPIA BOWENA to niewątpliwie oryginalna koncepcja pracy z ciałem, z gruntu niepodobna do innych i niepochodząca od żadnej innej metody praca z ciałem pacjenta. Nie mniej jednak każda inna forma terapii, która przynosi ukojenie choremu jest wskazaniem do stosowania i traktowana przeze mnie jako siostra medycyny alternatywnej.

Zapraszam serdecznie

Maciej Skrzyniarz

Dyplomowany Terapeuta Techniki Bowena
Katowice, Chorzów i okolice

GABINET TERAPII MANUALNEJ
TECHNIKĄ BOWENA

  • Siemianowice Śląskie ul. Jana Pawła II, 12
    domofon: proszę dzwonić

  • Rezerwacja telefoniczna
  • tel. 787 780 700
  • Rezerwacja elektroniczna
  • zabiegibowena@gmail.com

Proszę o wcześniejszą rejestrację: telefoniczną lub mailową. Proszę o podanie dnia i godziny zabiegu i przesłanie tej informacji na konto poczty mailowej. W e-mail-u zwrotnym potwiedzimy Państwa rezerwację.

osoba do kontaktu *

email *

telefon kontaktowy

temat *

wiadomość *

* pole wymagane